Достапни линкови

Фелпс пред историски успех


Мајкл Фелпс
Американскиот пливач Мајкл Фелпс има шанса денеска да влезе во историјата на Олимписките игри како човек кој освоил најмногу медали. За да го постигне тоа, Фелпс денеска треба да победи во две трки. Победата во една трка ќе значи негово изедначување со рекордот од 18 медали на поранешната советска гимнастичарка Лариса Латинина.
XS
SM
MD
LG