Достапни линкови

Панета - Иран не соработува во врска со нуклеарната програма


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета изјави дека и зголемувањето на меѓународните санкции против Иран не дава надеж дека Техеран ќе почне да размислува да се откаже од своите нуклеарни амбиции.Сепак тој додаде дека притисокот евентуално ќе го насочи Иран да го направи тоа што е правилно.Панета ова го кажа во Тунис за време на неговата пет дневна турнеја во Северна Африка. По средбата со исламситичките лидери во Тунис тој заминува во Каиро.
XS
SM
MD
LG