Достапни линкови

Ромни ја продолжува посетата на Полска


Кандидатот за претседател на САД на Републиканската партија Мит Ромни ја продолжува посетата на Полска. На вториот ден од посетата тој ќе има средба со претседателот Бронислав Коморовски,а на Варшавскиот Универзитет ќе одржи предавање Сад и Полска- односи и вредност на слободата.
XS
SM
MD
LG