Достапни линкови

Во Полска 8 загинати во сообраќајна несреќа


Осум лица загинале, а двајца биле повредени во денешната несреќа на еден железнички премин во јужна Полска. До несреќата дошло кога воз удрил во минибус што минувал покрај еден неозначен премин. Сите жртви биле патници во минибусот.
XS
SM
MD
LG