Достапни линкови

Во Индија најмалку 30 загинати во пожар во воз


Најмалку 30 луѓе загинале откако еден патнички воз во јужна Индија бил зафатен со пожар предизвикан од дефект на инсталациите. Се наведува дека во вагонот кој најмногу бил зафатен од пожарот имало многу патници, па се страхува дека бројот на жртвите би можело да биде поголем.
XS
SM
MD
LG