Достапни линкови

Гори и во струшко


Илустрација.
Пожарот кај Струмица на местото викано Двата пата се уште е активен. Под контрола е ставен пожарот кај селото Требичино во општина Василево, а пожар е активен и во атарот на село Долно Татеше, струшко, информираат од Центарот за управување со кризи. Во пожарите кај Струмица и кај Василево интервенираа и авиони на Дирекцијата за заштита и спасување.
XS
SM
MD
LG