Достапни линкови

Пакистан- во американски напади загинале 4 луѓе


Пакистанската разузнавачка служба соопшти дека при ракетен напад од страна на американските сили се убиени четири лица во близина на авганистанската граница. Официјалните лица влат дека било погодено едно возило во село во Северен Вазиристан. Идентитетот на загинатите луѓе се уште е непознат. Во Северен Вазиристан прибежиште нашле неколку авганистански и пакистански милитантни групи, како и странски борци на Ал-Каеда.
XS
SM
MD
LG