Достапни линкови

Традиционална погранична средба во Трново


Под мотото „Македонија е вечна“, денеска се одржа 32-та традиционална погранична средба во потпелистерското село Трново во организација на Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија. На средбата уште еднаш беше упатена пораката за неменување на уставното име на Македонија.
Претседателот Ѓорге Иванов испрати телеграма по повод средбата во Трново.
XS
SM
MD
LG