Достапни линкови

Активен пожарот кај Ваташа, во валандовско се локализирани


Архивска фотогафија.
Активен е пожарот кај кавадаречкото село Ваташа. На негово гаснење работа седум пожарникари, соопштуваат од Дирекцијата за заштита и спасување. Таму гори сува трева и стрниште.
Пожарите во општина Валандово, кај местото викано Дедели и кај Смрдлива Вода кон ски центарот Кожуф се локализирани и потоа изгаснати.
XS
SM
MD
LG