Достапни линкови

Мексикански војници пронашле два тони марихуана на гробишта


Мексикански војници пронашле над два тони марихуана скриена на гробишта на североистокот на Мексико, соопшти денеска мексиканското Министерство за одбрана. Војниците нашле 241 пакет марихуана во гробови во едно село во непосредна близина на градот Сиудад Камарго, во пограничниот дел кон САД.Според министерството војскатапронашла вкупно 2.241 килограм марихуана.
XS
SM
MD
LG