Достапни линкови

Груевски најави уште седум слободни економски индустриски зони


Премиерот Никола Груевски.
Премиерот Никола Груевски рече дека владата планира изградба на уште седум слободни економски индустриски зони. Тој рече дека подоготовките за дел од нив се при крај и оти до почетокот на номеври ќе почне изградбата на економските зони во Кичево, Прилеп, Гевгелија и Струга, а најдоцна до април следната година и во Радовиш, Струмица и Ранковце.
XS
SM
MD
LG