Достапни линкови

Двајца војници на НАТО загинаа во источен Авганистан


Архивска фотографија: Американски војници во источен Авганистан.
Двајца војница на НАТО загинаа денеска во источен Авганистан. Алијансата не соопшти како се случило тоа, ниту пак ја соопшти националноста на настраданите. Повеќето војници во источен Авганистан се Американци. Овој месец загинаа 42, а годинава 260 странски војници во Авганистан. Летово се зголемува бројот на напади врз странски сили.
XS
SM
MD
LG