Достапни линкови

Вељановски задоволен од работата на Парламентот


Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски генерално е задоволен од работењето на законодавниот дом во изминатиов период. Според него, Собранието повторно во извештајот на Европската комисија за напредокот на земјата ќе добие добра оценка, а исто така извештајот ќе биде добар и за Република Македонија.
Тој изрази жалење што пратениците на опозицијата се уште не доаѓаат на координациите.
Собранието ќе одржи уште две седници, во понеделник и во вторник, по што пратениците ќе заминат на одмор до 21 август.
XS
SM
MD
LG