Достапни линкови

Грузија демантира дека ќе им дава рекордни награди на олимпијците


Грузијското министерство за спорт и млади денеска ги демантира информациите дека ќе ги наградува со рекордна сума пари своите спортисти кои ќе освојат златен медал на Олимписките игри во Лондон. Во соопштението се наведува дека паричната награда нема да изнесува 1,2 милиони долари, но не е прецизирано колку ќе изнесува.
XS
SM
MD
LG