Достапни линкови

Русија со поморски бази во Виетнам, Куба и Сејшелите?


Шефот на руската морнарица, вице-адмирал Виктор Чирков, изјави денеска дека Русија е во преговори за обезбедување бази за своите бродови во Виетнам, Куба и на Сејшелите. Виетнамскиот претседател Тан Санг, кој е во посета на Русија, пред средбата со Владимир Путин изјави дека неговата земја ќе и дозволи на Русија да воспостави база во Виетнам.
XS
SM
MD
LG