Достапни линкови

Медведев денеска, Путин на 2-ри август во Лондон


Рускиот претседател Владимир Путин и премиерот Дмитриј Медведев ќе допатуваат на Олимписките игри во Лондон и ќе имаат средба со британскиот премиер Дејвид Камерон, е соопштено денеска во Москва. Според Кремљ, Медведев денеска патува за Лондон на чело на руската делегација, а Путин ќе оствари краток престој во Лондон на 2-ри август.
XS
SM
MD
LG