Достапни линкови

За денеска закажан изборот на новата српска влада


За денеска во Собранието на Србија е закажан изборот на премиерот и новата влада на земјата.
Во експозето мандатарот Ивица Дачиќ рече дека приоритет е економската обнова и дека Србија нема да го признае Косово.
Опозицијата го критикуваше екпозето на Премиерот но порача и дека на новата влада треба да и се даде шанса.
XS
SM
MD
LG