Достапни линкови

Шпанија - Невработеноста достигна речиси 25 насто


Протести против мерките за штедење во Барселона
Шпанската влада соопшти дека бројката на невработени се зголемила за 53 илјади луѓе во второто тромесечие оваа година со што процентот на невработеност достигна речиси 25 проценти.
Националниот институт за статистика соопшти дека околу 5,7 милиони луѓе се без работа од кои 53 насто се млади под 25 години.
Владата недоамна престави нови мерки за штедење во обид да го спречи економското пропаѓање на земјата.
XS
SM
MD
LG