Достапни линкови

Автобусите на ЈСП повторно на мета


Архивска фотографија.
Ноќеска биле каменувани неколку автобуси на ЈСП Скопје, а имало и инцидент во автобусот со борј 57. Инцидентот се случил по полноќ кога група од 15 млади лица нападнале човек кој бил во автобусот, а потоа нападот продолжил и надвор од автобусот. Синоќа бил каменуван и автобус со број 50. Две лица го каменувале автобусот и скршиле неколку прозорци. Освен автобусот, каменувано било и едно возило. Претходно исто така биле каменувани уште два автобуси на ЈСП.
XS
SM
MD
LG