Достапни линкови

Капело го потпиша договорот со Руската фудбалска федерација.


Фабио Капело.
Поранешниот тренер на англискиот национален фудбласки тим Фабио Капело денеска го потпиша двегодишниот договор со Руската фудбалска федерација. Капело треба да биде тренер на руската репрезентацијa за време на Светското првенство во Бразил во 2014-та. Капело соопшти дека го потпишал договорот на прес конференција во Москва. Тој доаѓа на местото на Дик Адвокат кој си даде оставка откако Русија испадна уште во натпреварите во првата група на Европскиот шампионат минатиот месец. Кампело беше навработен откако си даде оставка од местото тренер на англискиот тим во февруари.
XS
SM
MD
LG