Достапни линкови

Бан Ки Мун ја посети Сребреница


Бан Ки Мун е првиот генерален секретар на Обединетите нации кој ја посетил Сребреница Тој денеска положи цвеќе во меморијалниот центар Поточари во близина на Сребреница и им одаде почит на починатите муслимански мажи и момчиња кои беа убиени во Сребреница во јули, 1995 година и покрај прусуството на мировната мисија на ОН . Босна и Херцеговина беше последна станица на турнејата на Бан Ки Мун на Балканот.
XS
SM
MD
LG