Достапни линкови

Ултиматум до милитантите во Таџикистан


Претседателот на Таџикистан Емомали Рахмон упати ултиматум до, како што се наведува, вооружените криминални групи во провинцијата Горно Бадакшан да се предадат. Владата покрена голема операција откако пред неколку дена во оваа провинција бил убиен висок воен претставник. Во текот на акцијата загинале околу 60 луѓе.
XS
SM
MD
LG