Достапни линкови

Српското собрание денеска избира нова влада


Ивица Дачиќ
Собраниeто на Србија на денешната седница треба да ја избере новата коалициона влада на манадаторот и кандидат за министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ од Социјалистичката партија. Новата влада ќе има 19 членови. Претходно пратениците треба да усвојат иземни на законот за владата.
XS
SM
MD
LG