Достапни линкови

Помошник државниот секретар Гордон во Атина и Истанбул


Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Филип Гордон
Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Филип Гордон престојува во Атина, соопшти Стејт департментот, наведувајќи дека тој ќе ја нагласи американската поддршка за преземените важни реформи со цел заздравување на грчката економија. На средбите што Гордон ќе ги има со лидерите на политичките партии ќе се разговара и за, како што е наведено, широк круг надворешно политички прашања. На 29 јули од Атина тој заминува за Истанбул на разговори за повеќе билатерални и глобални прашања.
XS
SM
MD
LG