Достапни линкови

Над осуммина загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Повеќе од осум луѓе биле убиени, а многу други ранети во денешната експлозија на бомба на еден пазар во северозападниот дел на Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Се наведува дека сите жртви биле цивили и оти бомбата била активирана со далечински управувач. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но досега за сличните вакви напади се огласувале талибанците.
XS
SM
MD
LG