Достапни линкови

Иран ги демантира израелските обвинувања во врска со нападот во Бургас


Иран ги прогласи за неосновани израелските обвинувања за инволвираност на земјата во нападот на бомбаш самоубиец во Бугарија. Инцидентот се случи во градот Бургас. Во експлозијата загинаа петмина израелски туристи и бугарски државјанин.
XS
SM
MD
LG