Достапни линкови

Грешка предизвика дипломатски инцидент на олимписките игри


Дипмоматски инцидент ги одбележа првите денови од натреварите на Летните олимписки игри во Лондон. Севернокорејската женска фудбалска репрезентација го напушти теренот поради тоа што јужнокорејско знаме било издигнато пред мечот со Колумбија. Грешката го одложи одржувањето на натпреварот за неколку часа. Мечот заврши со победа на Колумбијците со 2 / 0.
XS
SM
MD
LG