Достапни линкови

Продолжен мандатот на мисија на ОН во Ирак


Советот за безбедност го продолжи мандатот на Мисијата за асистенција на Обединетите нации за уште 12 месеци во Ирак. Членките на советот едногласно го изгласаа предлогот и упатија апел до властите во Ирак да продолжат со јакнењето на демократијата и владеењето на правото како и со подобрувањето на безбедноста и јавниот ред и мир.
XS
SM
MD
LG