Достапни линкови

Ромни во посета на Британија


Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни престојува во Велика Британија, првата станица од неговата странска турнеа, при која ќе ги посети Израел и Полска. Во текот на следниве неколку дена Ромни ќе се сретне со британскиот премиер Дејвид Камерон и други политички лидери. Претседателскиот кандидат ќе присуствува и на церемонијата за официјален старт на олимписките игри во британскиот главен град.
XS
SM
MD
LG