Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладнево на места има услови за дожд и грмежи, особено во северните делови на земјава. Дневните температури ќе бидат во интервалот од 23 до 37 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна температура до 33 степени.
XS
SM
MD
LG