Достапни линкови

„Исламската држава Ирак“ ја презеде одговорноста за серијата напади


Милитанти на Ал Каеда презедоа одговорност за серијата напади во Ирак во кои загинаа стотина луѓе. Во соопштението на интернет страницата на „Исламската држава Ирак“ се наведува дека оваа организација стои зад нападите во кои 115 загинаа а 300 беа ранети во понеделникот, што е накрвав биланс по напуштањето на Ирак од страна на американските борбени сили.
XS
SM
MD
LG