Достапни линкови

Сирија - владините сили напредувале кон Алепо, Турција ја затвори границата


Syrian rebels man a checkpoint in the northern city of Aleppo, 24Jul2012
Сириските владини сили, како што се јавува, напредувале кон позициите на бунтовниците во Алепо.
Владините сили, според опозицијата, денеска бомбардирале северни предградија на Дамаск по што стотици семејства ги напуштиле своите домови.
Во меѓувреме, турските власти соопштија дека како одговор на насилствата граничните премини со Сирија за камиони се затворени, доколку не патуваат за трети земји.
XS
SM
MD
LG