Достапни линкови

Сирија- Режимот бомбардираше позиции на бунтовниците во Дамаск


Сирија- Поглед врз оштетени згради во Дамаск
Сириските владини сили вчера отворија артилериски оган и истрелаа ракети во северен Дамаск како дел од напорите да ги вратат позициите заземени од опозициските борци.Бомбите предизвикаа паника бидејќи блокови од Дамаск беа погодени со нападот .Позициите од бунтовниците беа освоени минатата недела заедно со неколку улици во Дамаск, откако во бомбашки напад беа убиени четворица министри од кабинетот на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG