Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачано со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 28 до 35 степени.Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 32 степени.
XS
SM
MD
LG