Достапни линкови

Во Србија денеска избор на нова влада


Претседателот на Собранието на Србија Небојша Стефановиќ за денеска закажа седница на која ќе биде избрана новата влада на Србија. На дневен ред ќе биде и положувањето заклетва на претседателот на Владата и нејзините членови.Седницата ќе биде во Домот на Народното Собрание на Србија.
XS
SM
MD
LG