Достапни линкови

Владата во Грција укинува десетина јавни организации


Владата во Грција објави укинување и спојување на дваесетина јавни претпријатија поради намалување на буџетските расходи, како што бараат доверителите од ММФ и ЕУ. Во рамки на реструктуирање на државата, Владата ја почнува првата фузија и укинување на дваесет организации со цел да се намалат расходите и да ги направи поефикасни, пишува во соопштението на Министерството за реформи на Управата, пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG