Достапни линкови

Руски вселенски брод не се спои со Меѓународната станица


Во Моска е соопштено дека рускиот товарен вселенски брод ,,Прогрес,, не успеа да го исполни тестот за спојување со Меѓународната вселенска станица. Бродот останал на 15 километри од Станицата и бил под целосна контрола, односно немало никаква опасност да дојде до судар. Следниот обид за спојување се очекува в петок или сабота.
XS
SM
MD
LG