Достапни линкови

Во Таџикистан воена акција по убиството на генерал


Таџикистан покрена воена операција во автономната провинција Горно Бадакшан против групата за која постои сомневање дека била инволвирана во убивањето на генералот Абдуло Назаров. Тој бил убиен во саботата за време на неговата посета во тој регион. Постои сомневање дека зад убиството стоела таканаречената тутунска мафија.
XS
SM
MD
LG