Достапни линкови

Бан Ки Мун на Косово


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун
Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун, во рамките на неговата балканска турнеја, денеска во Приштина ќе разговара со претседателската на Косово Атифете Јахјага и со премиерот Хашим Тачи. Се очекува тој да го посети и манастирот Високи Дечани кај Призрен. Тој вчера престојуваше во Белград, а по Приштина денеска заминува за Македонија.
XS
SM
MD
LG