Достапни линкови

САД ги осудија нападите во Багдад


Вашингтон ја осуди серијата на престрелки и бомбашки напади во и околу Багдад при кои загинаа повеќе од 100 лица. Потпаролот на Стејт Департментот Викторија Нуланд изјави дека смртоносното насилство е вознемирувачко, особено бидејќи се случува во месец кога се слави на празникот Рамазан.
Околу 200 луѓе се повредени во нападите кои се случија во 13 градови низ Ирак.
XS
SM
MD
LG