Достапни линкови

Убиени 12 милитанти во Пакистан


Приврзаник на Ал Каеда во Пакистан
Пакистанските безбедносни сили соопштија дека во американски ракетен напад биле убиени 12 милитанти во близина на границата со Авганистан. Според нив, биле испукани неколку ракети во северен Вазиристан, кој е познат како засолниште на милитантите на Ал Каеда, кои се порат против САД и НАТО во Авганистан.
XS
SM
MD
LG