Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Скопјани преживуваат на 40 степени
Времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со локален дожд и грмежи, претежно во западните подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 31 степен. Вредноста на УВ-зрачењето ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG