Достапни линкови

Активни два пожари во Македонија


Архивска фотографија.
Од Центарот за упавување со кризи соопштуваат дека во моментот има два активни пожари во Македонија. Едниот е на само неколку метри од куќите во близина на Tурското маало во Струмица. Екипите на противпожарната служби 0работат на локализирање на огaнот што ја зафатил боровата шума над градот. Засега нема информации колкава површина е опожарена и дали има повредени лицаПокрај пожарот во Стрмуца, се уште активен е и пожарот во кривопаланечко Градец кој се реактивираше. Од Центарот информираат дека е локализиран пожарот во селото Горно Лакочереј охридско.
XS
SM
MD
LG