Достапни линкови

Средба Николиќ- Бан Ки Мун во Белград


Претседателот на Србија Томислав Николиќ во разговори со генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун рекол дека Србија ќе побара разговорите со привремените власти во Приштина од сега да се водат во присуство на претставници на ОН.
Бан Ки Мун кој е во посета на Србија по средбата со Николиќ, ќе се сретене со министерот за надворешни работи во заминување Вук Јеремиќ кој од септември ќе ја преземе улогата на преседавач со Генералното Собрание на ОН. Бан Ки Мун ќе се сретне и со мандатарот за состав на новата српска влада Ивица Дачиќ.
XS
SM
MD
LG