Достапни линкови

Бан Ки Мун во посета на Белград


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун.
Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун денеска пристигна во Белград во рамки на балканската турнеја. Во Блеград Бан Ки Мун ќе има средби со државниот врв, со претседателот Томислав Николиќ, со министерот за надворешни работи во заминување Вук Јеремиќ и со мандатарот за нова влада Ивица Дачиќ. Генералниот секретар на ОН ја започна посетата на Балкнот со посета на Словенија, а потоа следеа Хрватска и Црна Гора. По Белград, Бан Ки Мун ќе отпатува за Косово, ќе дојде во Македонија, а посетата ја завршува со Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG