Достапни линкови

Жестоки борби во Дамаск и Апело


Во Сирија денеска се водат жестоки борби во двата најголеми градови - Дамаск и Алепо во обидите владините сили да ја повратат контролата на областите кои претходно ги зазедоа бунтовниците. Еден извор од опозцијата соопшти дека
владините сили успеале да ја преземат областа Мезе во Дамаск.
Борби има и во најголемиот град на Сирија, Алепо, каде силите лојални на режимот на сирискиот претседател Башар ал-Асад прават концентрирани напори да го заземат градот.
XS
SM
MD
LG