Достапни линкови

Пуштен од заложништво шефот на либискиот олимписки комитет


U.K. -- People make their way towards the entrance to the Olympic Park, Stratford, east London, 19Jul2012
Шефот на либискиот олимписки комитет безбедно е пуштен по 6 дена откако беше киднапиран од непознати вооружени лица во либискиот главен град Триполи. Набил ал-Алам е дома и во добра здравствена состојба, соопшти неговиот брат, Салех ал-Алам. Тој вели дека нема идеја зошто неговиот брат бил киднапиран, ниту од кого, ниту пак зошто сега е пуштен. Набил ал-Алам беше на чело на либиската Фудбалската асоцијација за време на поранешниот лидер Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG