Достапни линкови

Обама ќе ги посети семејствата на жртвите во Колорадо


Местото на нападот.
Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Барак Обама ќе патува во Колорадо да ги посети семејствата на жртвите на нападот во киното. При нападот загинаа 12 луѓе, а 58 се повредени. Човекот кој стрелаше Џејмс Холмс е во самица, а утре треба да биде и официјално обвинет. Тој изјавил дека пукал за „сопствена заштита.“ Полицијата во Колорадо денеска соопшти дека нема докази дека Холмс имал соучесници.
XS
SM
MD
LG