Достапни линкови

Временска прогноза- сончево и топло, попладне невреме


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе биде променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за невреме.
Температурата ќе се движи од 26 до 38 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 34 степени.
Вредноста на УВ-зрачењето ќе изнесува 8.
XS
SM
MD
LG