Достапни линкови

Тројца мртви, седум повредени во експлозија во Пакистан


Најмалку три лица загинале, а седум биле повредени во бомбашки напад врз комбе во северозападниот дел на Пакистан. Според полициски извори возачот и двајца патници загинале на самото место додека седум лица вклучувајќи и три жени, биле повредени. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но безбедносните сили и цивили во оваа област, се најчесто цел на напади на милитантите поврзани со Маулана Фазлула групата.
XS
SM
MD
LG